زالی:

احتمال تغییر رنگ کرونایی در تهران

فرمانده ستاد کرونای تهران گفت: در نامه ای به ستاد ملی مقابله با کرونا درخواست کردیم رنگ بندی کرونا در تهران متفاوت شود.

به گزارش موج خبری، علیرضا زالی، فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران  با تاکید بر پرهیز از هرگونه عادی انگاری اظهار کرد: از مردم  درخواست داریم که مانند گذشته رفتار‌های درست بهداشتی را انجام دهند و به ما در عرصه بهداشتی و تحقق برنامه‌هایمان در مقابله با کرونا کمک کنند تا بتوانیم روز‌های خوش تری را در تهران شاهد باشیم.


فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران درباره زرد شدن تهران در رنگ بندی‌های کرونا تصریح کرد: با وجود اینکه ما از نظام رنگ بندی ستاد ملی تبعیت می‌کنیم، تهران شرایط متفاوتی نسبت به سایر استان‌ها دارد؛ برای تایید موضوع به آمار ۲۴ ساعت گذشته استان تهران اشاره می‌کنم تا وضعیت بیماری کرونا در استان مشخص شود.


زالی  ادامه داد: از ۱۸۰۰ بیمار، بالغ بر ۷۳۰ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و این در حالی است که تعداد بیماران بد حال کرونایی سایر استان‌ها به تهران نمی‌رسد و جا دارد که نگرانی زیادی درباره آینده تهران داشته باشیم؛  این موضوع بار‌ها از طرف ما و استاندار  تهران اعلام شده، زیرا هنوز هم در تهران آمار بستری بالاست.


کرونایی‌ها در بیمارستان


زالی در پاسخ به این سوال که آیا تهران در شرایط زرد باقی خواهد ماند؟ گفت: از شنبه که در تهران شرایط زرد اعلام شد ما چند شاخص را هر روز ارزیابی می‌کنیم و این شاخص‌ها شامل تعداد بیماران جدید، تعداد بیماران جدید بستری در بخش مراقبت ویژه و تعداد کسانی که برای آن‌ها تست‌های سریع انجام می‌دهیم، تعداد کسانی که تست‌های PCR برای آن‌ها انجام می‌دهیم، تعداد بیماران جدیدی که نیاز به اینتوبیشن یا استفاده از تهویه مکانیکی در بخش مراقب دارند و تعداد موارد ترخیص از بیمارستان و تعداد مراجعان سرپایی مان در بخش‌های بهداشتی و درمان است.


فرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران  اظهار کرد: مقرر شد که در انتهای هر روز عدد مولد پایه که شاخص اصلی ما در همه گیرشناسی بیماری است در تهران به دست آوریم و گزارش تحلیلی از وضعیت تهران ارائه دهیم.


رنگ بندی کرونا در تهران


زالی با اشاره به درخواست ستاد کرونای تهران از ستاد ملی مقابله با کرونای کشور برای تغییر رنگ بندی کرونایی استان اظهار کرد: نامه مشترکی با استاندار تهران نوشتیم و اعلام کردیم به دلیل پیچیدگی ها در تهران نسخه رنگ بندی کرونا در تهران متمایز از سایر کشور باشد و درخواست داریم بسته مستقلی برای تبیین شاخص ها تعیین شود.

انتهای خبر/