سال ۱۴۰۰ سال غلبه بر کرونا است

رئیس‌جمهور با بیان اینکه سال آینده، سال غلبه بر ویروس کرونا و احیای همه مشاغل خواهد بود، گفت: واکسن کرونا به اندازه کافی وارد کشور خواهد شد.


 به گزارش موج خبری، خانه‌های زیبایی که مرمت و احیا می‌شود اولاً باعث ماندگاری نام صاحب خانه می‌شود و برای استان یا شهر جاذبه گردشگری ایجاد می‌کند.

رئیس‌جمهور تصریح کرد: خود آن مکان‌ها می‌تواند محل بهره‌برداری قرار گیرد و به موزه و چایخانه یا بوم گردی و هتل زیبا تبدیل شود.

روحانی اظهار کرد: هتل‌های بسیار گران قیمتی در اسپانیا هست که قرن‌ها قبل به دست مسلمانان ساخته شده است. در نهایت ما از این مکان‌ها می‌توانیم هم بهره‌مندی اقتصادی و هم بهره‌مندی اجتماعی و فرهنگی کنیم. گردشگری کار عظیم و بزرگی است و وزارت گردشگری می‌تواند نقش مهمی در گردشگری داشته باشد.

وی عنوان کرد: در دولت تدبیر و امید گردشگری و جذب گردشگر دو برابر شد. سال گذشته سال سختی برای گردشگری و هتل دارها بود و آنهایی که خدمات گردشگری ارائه می‌دهند دچار مشکل شدند اما به هر حال ان‌شاءالله از این مسأله عبور می‌کنیم و سال آینده، سال غلبه بر ویروس کرونا و احیای همه مشاغل خواهد بود.

رئیس جمهور اضافه کرد: به هر حال واکسن خارجی وارد می‌شود و واکسن داخلی به بازار می‌آید و این مجموعه سال آینده را متحول می‌کند. مردمی که مبتلا شدند و عبور کردند به طور طبیعی واکسینه شدند و عده‌ای که نگرفتند با واکسن، واکسینه می‌شوند. در مجموع می‌توانیم به این اپیدمی پایان دهیم تا مردم در سال ۱۴۰۰ بتوانند روزهای راحت‌تری در زندگی داشته باشند. دولت تمام تلاش خود را به کار می‌گیرد. گردشگری ما در سال آینده نیز روزهای بهتری نسبت به سال ۹۹ خواهد داشت.