شبکه راشاتودی با اشاره به سیاست‌های رئیس‌جمهور آمریکا در منطقه و در قبال ایران گزارش داد: تصمیمات اوباما در منطقه خاورمیانه به قدرتمندتر شدن ایران و متحدانش منجر شده است.

به گزارش خبرگزاری موج پرس؛ شبکه خبری راشاتودی نوشت: سیاست های باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در خاورمیانه مجموعه ای از تصمیمات غیر منطقی و گیج کننده است، که به قوی تر شدن ایران و حزب الله در منطقه ای که زمانی توسط سعودی ها و آمریکا رهبری می شد، کمک کرده است. اما به نظر می آید که با روی کار آمدن دونالد ترامپ و انتصاب افراد ضد ایرانی در کابینه وی مناقشات بیشتری در پیش باشد.

رئیس جمهور اوباما نه تنها با کنار آمدن با ایران به عنوان یک ابرقدرت جدید در منطقه، عصری جدید را معرفی کرده، بلکه عملا آن را تشویق نیز کرده است. امروز اغلب اعراب به این حقیقت سوگواری می‌کنند که ایران و متحدانش در حال قدرتمندتر شدن در منطقه هستند. هیچ جای تعجب نیست که در لبنان رئیس جمهوری روی کار آمده است که روابط نزدیکی با حزب الله، متحد ایران دارد که این کشور کوچک را رهبری می کند. رئیس جمهور آمریکا همچنین برای حصول توافق هسته ای با ایران تلاش کرد، توافقی که به گفته منتقدان آن تنها موجب رهایی ایران از تحریم ها و دستیابی این کشور به دارایی مسدود شده اش در حساب های خارجی شده که بیش از 100 میلیارد دلار است. انتظار می رفت که بیرون آمدن ایران از انزوا در منطقه تحول ایجاد کند و به وضعیت موجود عربستان سعودی در منطقه پایان دهد.

راشاتودی همچنین در گزارشی دیگر به بررسی اقدام اخیر اوباما برای تمدید تحریم های روسیه، ایران، کوبا، ونزوئلا و زیمباوه و لغو تحریم های مالی و تجاری سودان پرداخت و این تصمیمات وی را ضد و نقیض توصیف کرد.

در ادامه این گزارش آمده است: به نظر می آید که اوباما با تمدید تحریم های روسیه برای لطمه زدن به روابط آتی مسکو و واشنگتن در دوران ریاست جمهوری دونالد ترامپ بوده است.

ترامپ روز جمعه گفت که اگر روس ها در مقابله با تروریسم خوب عمل کنند، لغو تحریم ها علیه مسکو را مورد بررسی قرار خواهد داد. علاوه بر این، اوباما همچنان اقدامات و سیاست های دولت ایران را ضد منافع آمریکا، امنیت ملی و اقتصاد کشورش می داند و گفته است که در حال حاضر تهران و مسکو از دولت سوریه حمایت می کنند.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...
تاریخ انتشار مطلب:2017/01/15 - 15:29

*

code


موج پرس موج پرس موج پرس موج پرس