چهارمین شماره ماهنامه «تهران فردا» در مهرماه 1395، با مدیر مسئولی علیرضا غفاری منتشر شد.

به گزارش موج پرس به نقل از تهران فردا؛ چهارمین شماره ماهنامه «تهران فردا» در مهرماه 1395، با مدیر مسئولی علیرضا غفاری منتشر شد.

در این شماره از ماهنامه در سرمقاله، به پیامدهای قیام امام حسین علیه السلام در مورد عبد بودن و تبعیت از دستورات خداوند پرداخته شده است، اینکه یکی از پیامدهای عاشورا روحیه اطاعت پذیری از ولی زمان است، کسانی به عاشورا و یاری امام حسین علیه السلام رسیدند که روحیه تبعیت از ولی و امام زمان خود را داشتند ، تبعیت از خداوند مهربان و رسول و ولی او می تواند انسان را به جایگاه بالایی از معنویات و اخلاقیات برساند ، برای اینکه بتوان در زمان ظهور حضرت مهدی (عج) به یاری ایشان رسید و از یاوران امام زمان بود باید دنیازدگی را از خود دور کرد و در مسیر عبد صالحی بودن ویژگی های معنوی و اخلاقی را هم در خود و هم در جامعه ایجاد نمود.

محرم از راه رسید و حال و هوای ماه محرم در شهر تهران دیدنی است، از خیابان ها ، تکیه ها، حسینیه ها و مساجد گرفته تا گالری ها و  فرهنگسراها و مراکز هنری تهران که در روزهای عزاداری ماه محرم و سالروز شهادت سیدالشهدا (ع)، نمایشگاه‌هایی را تدارک دیده‌اند. نمایشگاه ماه تابان، گالری لاله ، گالری نقش جهان ، ایوان و … آماده بازدید علاقمندان در ماه محرم بوده اند.

همچین گزارش تصویری زیبایی از مراسم دهه اول محرم در این شماره از ماهنامه آورده شده است.

صفحه دوم ماهنامه،  به مبحث وقف علمی در بیان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور پرداخته شده است، که اوقاف می تواند از زیرساخت های علمی نخبگان برای وقف علمی استفاده کند تا شاهد رشد و توسعه بیشتر علمی کشور در آینده باشیم و همه افراد جامعه نیز بتوانند از امکانات علم اموزی به طور شایسته بهره ببرند.

در صفحه سوم از این شماره عباس آخوندی وزیر راه، مسکن و شهرسازی در حاشیه افتتاح فاز نخست پل امام رضا(ع) در گفتگو با «تهران فردا» با اشاره به تلاش دولت برای توسعه حمل و نقل ریلی گفت: توسعه حمل و نقل ریلی با جدیت از سوی دولت دنبال می شود. توسعه حمل و نقل ریلی موجب کاهش آلودگی هوا برای شهرستان های استان تهران و پایتخت خواهد شد و این دستاورد جزو برکات توسعه حمل و نقل در استان تهران محسوب می شود. توسعه حمل و نقل ریلی موجب کاهش آلودگی هوا برای شهرستان های استان تهران و پایتخت خواهد شد و این دستاورد جزو برکات توسعه حمل و نقل در استان تهران محسوب می شود.

یکی از راهکارهای اساسی کاهش فقر، افزایش تولید ثروت و ایجاد شغل در جامعه است. امروزه تجربه توسعه اقتصادی باعث شده رویکرد سنتی که برروی اشتغال­زایی از طریقِ گسترش کمپانی­ها و کسب­وکارهای بزرگ، همراه با مشوق ها، بخشش­های مالیاتی و سایر مشوق­ها تکیه می­کرد، کمرنگ­تر شده و در عوض بروی ساخت، حمایت و رشد کسب­وکارهای موجود و کوچک و متوسط تکیه شود. مساله کسب و کار خانگی و توسعه اقتصاد مقاومتی و رفع بیکاری در شماره چهارم از ماهنامه تهران فردا به طور کامل مورد بررسی قرار گرفته است.

یکی از مسائل مهمی که شهر تهران را تهدید می کند و این روزها اگر مورد بی توجهی قرار بگیرد ممکن است به بحران جدی تبدیل شود مسئله حفره ها و فرونشست زمین است. برداشت بی رویه از سفره های آب زیرزمینی در کنار الگوی نامناسب کشت و کشاورزی و همچنین بحران کم آبی بسیاری از شهرهای کشور را از جمله پایتخت با مسائل متعددی رو به رو کرده است که با غفلت از کنار آن می گذریم. پدیده فرونشست پدیده ای زمین شناختی است که به طور خاموش بسیاری از شهرها، از جمله تهران را تهدید می کند. یکی از مناطقی که مورد تهدید فرونشست در تهران قرار دارد مناطق 17، 18 و 19 شهرداری تهران و اتوبان آزادگان و جاده قدیم ساوه است که در معرض 5/1 متر فرونشست قرار دارد و با توجه به نقشه محدودهای فرونشست در جنوب البرز، ورامین ، قرچک ، مهرآباد است.

از دیگر مسائلی که در این شماره از ماهنامه تهران فردا به آن پرداخته شده است، افزایش مگس سفید در پایتخت، بررسی خانواده تهرانی، گزارشی از نمایشگاه هنر تدبیر، بهترین کتاب های دفاع مقدس و چند موضوع دیگر بوده است.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...
تاریخ انتشار مطلب:2016/10/19 - 17:46

*

code


موج پرس موج پرس موج پرس موج پرس