مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت: برق تمام واحدهای مسکونی روستایی سیلزده این استان تا ظهر امروز وصل می شود.

به گزارش خبرگزاری موج پرس؛ علی اصغر احمدی افزود : برای تسریع در وصل برق مناطق مسکونی روستایی و شهری 200 نیرو از شرکت های برق استان های همجوار به مازندران آمده اند.
وی تعداد روستاهایی را که برق آنها براثر طوفان اخیر قطع شده، افزون بر 100 روستا در شهرستان های قائمشهر و آمل اعلام کرد.
به گفته وی در مجموع در این استان براثر طوفان و سیل اواخر هفته گذشته به افزون بر یک هزار واحد مسکونی شهری و روستایی خسارت وارد شده است.
مدیرکل مدیریت بحران مازندران گفت که خدمات رسانی اولیه به طوفان زدگان در شهرستان های قائمشهر و آمل به پایان رسید و کار پاکسازی این شهرها
بخصوص قائمشهر در حال انجام است.
وی توزیع موادغذایی، نایلون برای پوشش ساختمان های خسارت دیده و سایر ملزومات را از اقدام های انجام شده به سیلزدگان در 24 ساعت گذشته اعلام کرد.
مدیرعامل شرکت توزیع برق مازندران نیز گفت: طوفان بامداد جمعه حدود 60 میلیارد ریال به تاسیسات توزیع نیرو برق استان شامل ترانس، تیرهای برق و هزاران متر سیم خسارت وارد کرده است.
قاسم شهابی  با بیان اینکه طوفان به بیش از 40 دستگاه ترانس برق و 400 تیر برق خسارت وارد کرده است، ادامه داد: بیشتر ترانس های برق تعویض و تیرهای برق جدید کاشته شد.
وی اضافه کرد: در 24ساعت گذشته با همکاری پیمانکاران برق از استان های تهران ، گلستان و سمنان برق بیشتر رشته سیم های اصلی در شهرستان های آمل و قائمشهر وصل شد.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 2 رشته سیم برق در قائمشهر همچنان بی برق است، خاطرنشان کرد: تا پایان وقت امروز با برق دار شدن این 2 رشته سیم ، برق تمام روستاهای در مسیر این رشته سیم وصل می شود.
وی بیان داشت: اکنون تمام رشته های اصلی برق شهرستان بابل وصل شده است و مشکلی نداریم.
براساس اعلام شرکت توزیع برق مازندران، طوفان، برق 70 درصد از مشترکان شهرستان های قائمشهر و آمل و 10 درصد از مشترکان بابل را قطع کرده بود.
استان مازندران با 2 شرکت توزیع برق تحت عنوان مازندران و غرب استان در شهر ساری و نوشهر بیش از یک میلیون و 700 هزار مشترک دارد.
بر اساس گزارش هواشناسی طوفانی که بامداد جمعه مناطق مختلف استان را درنوردید بین 90 تا 130 کیلومتر بر ساعت در مناطق مختلف سرعت داشت .
این طوفان که ساعت چهار بامداد از غرب مازندران شروع و به سمت شرق آمد ، سبب آبگرفتگی بخشی از معابر و خانه های شهری و روستایی شد و به بخش های مختلف از جمله کشاورزی خسارت زد.
طبق گزارش هواشناسی مازندران ناپایداری جوی در این خطه شمال کشور تا فردا 14 شهریورماه ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام

No votes yet.
Please wait...
تاریخ انتشار مطلب:2016/09/03 - 9:38

*

code


موج پرس موج پرس موج پرس موج پرس