کمیسیون حقوق بشر نیوزیلند با راه اندازی پویش جدیدی تلاش می کند از افزایش نژادپرستی در این کشور جلوگیری کند.

به گزارش خبرگزاری موج پرس؛ این کمیسیون روز شنبه تاکید کرد راه اندازی این پویش برای جلوگیری از تبدیل شدن وضعیت نژادپرستی در نیوزیلند به شرایطی که در کشورهایی همچون استرالیا وجود دارد، لازم است.
‘دیم سوزان دوی’ کمیسیونر روابط نژادی نیوزیلند، گفت که افزایش تنوع نژادی در این کشور با سرعت زیادی صورت می گیرد و این امر بر صبر و تحمل مردم تاثیر گذاشته است.
در نامه سرگشاده وی که تارنمای ‘نیوزیلند هرالد’ آن را منتشر کرد، آمده است: اگرچه نژادپرستی در نیوزیلند هنوز به اندازه استرالیا و برخی دیگر از کشورها نیست، اما باید در این خصوص اقدامات پیشگیرانه انجام داد تا این کشور بتواند جایگاه خود به عنوان یکی از بهترین کشورها از لحاظ تنوع نژادی را حفظ کند.
به گفته وی، کمیسیون حقوق بشر نیوزیلند سالانه 400 شکایت در خصوص رفتارهای نژادپرستانه دریافت می کند و این در حالی است که بسیاری از رفتارهای اینچنینی هرگز گزارش نمی شوند.
کمیسیونر حقوق بشر نیوزیلند، آسیایی ها را مهمترین قربانیان رفتارهای نژادپرستانه در این کشور اعلام کرد و گفت که اغلب این رفتارهای نژادپرستانه در محیط های کاری صورت می گیرد که از آن جمله می توان به عدم اعطای مرخصی برای حضور در مناسبت های مذهبی و همچنین آگهی های شغلی برای گروه های نژادی خاص اشاره کرد.
وی با درخواست از قربانیان رفتارهای نژادپرستانه برای مطرح کردن تجربیات خود، گفت که بسیاری از مردم نیوزیلند رفتارهای نژادپرستانه را تجربه نکرده اند و متوجه نیستند که این می تواند یک مشکل مهم در جامعه باشد.

انتهای پیام

ایرنا

No votes yet.
Please wait...
تاریخ انتشار مطلب:2016/09/03 - 9:35

*

code


موج پرس موج پرس موج پرس موج پرس