مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران گفت: به عقیده من در شرایط کنونی بهتر است لوزانو برود و فدراسیون با وی ادامه همکاری ندهد.

به گزارش خبرگزاری موج پرس؛ علیرضا طلوع‌کیان درمورد اتمام قرارداد رائول لوزانو با فدراسیون والیبال ایران اظهار داشت: به هر حال سیاست‌گذاری کلی با فدراسیون والیبال است. نظر من این است که ایران نیاز به یک مربی بزرگ و اسم و رسم‌دار دارد؛ کسی که تجربه خیلی بالایی داشته باشد.

وی ادامه داد: تیم ایران نیازمند یک مربی بزرگ است، کسی که بتواند نکات جدیدی را به بازیکنان یاد بدهد. کسی باید انتخاب شود که حداقل بیشتر از بازیکنان بداند تا ملی‌پوشان حرف‌های وی را گوش کنند. نباید جوری باشد که بازیکنان و کارشناسان بعد از هر مسابقه بگویند که چرا فلانی وقت استراحت نگرفت یا فلان بازیکن را در ترکیب قرار نداد یا تعویض نکرد و …؟

مربی تیم ملی والیبال جوانان ایران عنوان کرد: به هر حال باید بپذیریم که ما در ایران نفرات دوم، سوم و چهارم خوبی داریم که باید از حضور آنها استفاده کنیم. ادامه حضور لوزانو هم موثر نیست و اگر برود بهتر است. البته ناگفته نماند که پیش از این باید تکلیف بازیکنان و سیاست‌های کلی فدراسیون مشخص شود.

کارشناس والیبال ایران گفت: بسته به اتفاقاتی که قرار است رخ بدهد باید مربی انتخاب کرد. ابتدا باید دید که چند بازیکن می‌خواهند از تیم ملی خداحافظی کنند و پس از آن درمورد گزینه‌های مختلف جایگزینی لوزانو اظهارنظر کرد. به عقیده من باید قله‌های مدنظر فدراسیون مشخص شود تا بتواند راحت‌تر تصمیم‌گیری کند.

وی ادامه داد: من فکر می‌کنم مثلاً مدال طلای بازی‌های آسیایی 2018 و حضور موفق و قدرتمند در رقابت‌های المپیک 2020 می‌تواند از جدی ترین برنامه‌های پیش‌روی فدراسیون باشد و بر اساس آنها تصمیم‌گیری کند. اگر تیم ملی در سایر مسابقات هم نتیجه مطلوبی نگرفت مردم گلایه نکنند، چراکه باید در جریان هدف‌گذاری‌های فدراسیون قرار بگیرند.

منبع: فارس
No votes yet.
Please wait...
تاریخ انتشار مطلب:2016/08/29 - 8:38

*

code


موج پرس موج پرس موج پرس موج پرس