به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا خانپور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران صبح امروز در نشست خبری نخستین مسابقات آزاد تکنسین های برتر ایران که صبح امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد با اشاره به اینکه از امروز نخستین دوره المپیاد تکنسین برتر کشور آغاز به کار می‌ کند گفت: […]

خانپور

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، حمیدرضا خانپور، مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان تهران صبح امروز در نشست خبری نخستین مسابقات آزاد تکنسین های برتر ایران که صبح امروز با حضور اصحاب رسانه برگزار شد با اشاره به اینکه از امروز نخستین دوره المپیاد تکنسین برتر کشور آغاز به کار می‌ کند گفت: مرحله مقدماتی المپیاد تکنسین های ایران از 19تا29 آبان 94 انجام می‌شود و 100 نفر برتر هر گرایش به مرحله نیمه نهایی که از2تا4 آذر ماه برگزار می شود راه می‌یابند و مرحله نهایی و همایش پایانی نیز پس از معرفی 10 نفر راه یافته به این دور، برپا می شود.

 خانپور درباره جوایزاین المپیاد گفت: به نفرات اول تا سوم المپیاد تکنسین های ایران به ترتیب  به10،20،30 سکه بهار آزادی، به همراه لوح تقدیر از سوی شرکت سامسونگ اهدا خواهد شد. صندوق  کارآفرینی امید به نفرات اول تا سوم با داشتن شرایطی مانند کارت پایان خدمت و داشتن شماره بیمه تأمین اجتماعی وام‌های ارزان قیمت پرداخت می شود.

 وی ادامه داد: افراد می توانند  با معرفی خود در یکی از فرم‌ها ثبت نام و به صورت آنلاین اقدام کنند و به مدت 10 روز حضور فعال داشته باشد. با کمک شرکت سامسونگ سوالاتی برای این آزمون در نظر گرفته شده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای استان تهران با تأکید بر اینکه آموزش‌ فنی و حرفه‌ای به دنبال ترویج فرهنگ آچار به دستی در بین جوانان به جای پشت‌میز نشینی است، گفت: خانواده‌ها نقش موثری در ترغیب جوانان به کار و تلاش دارند.بیش از 6200 استاندارد شغل و شایستگی کار را در کشور تعریف کرده ایم که در دنیا به بیش از یک میلیون شغل و شایستگی می رسد و باید ما هم عرصه های جدید را مطالعه و برنامه ریزی کنیم.

وی افزود: هدف ما این است که استاندارد شغل و شایستگی ها دارای معیارهای جهانی شود و از همه کارآفرینان و نخبگان انتظار داریم ما را در این عرصه یاری کنند.مشاغل نوین اینترنتی، دانش بنیان، خدمات جدید و آموزش های نوین و همچنین بازاریابی های مجازی و تجارت موبایلی رو به گسترش است و باید در ایران هم برنامه ریزی شود.

 خانپور بیان کرد:در حال حاضر با معضل بیکاری فارغ التحصیلان روبرو هستیم که باید در جهت ترویج معرفی کاردان‌ها و تکنسین‌ها و فرهنگ استاد شاگردی برویم. اهداف المپیاد تکنسین‌های ایران شامل ترویج و ارتقای فرهنگ مهارت آموزی توأم با مشتری مداری در میان تکنسین‌های محصولات خانگی، شناسایی نخبگان و استادکاران مهارتی، معرفی برترین تکنسین‌ها به مردم، صنایع و شرکت های مرتبط، ایجاد فرصت های شغلی بر اساس مهارت های تخصصی، ترویج بهترین مهارت‌ها بین تکنسین‌های کشور است.

*جذب 600 نفر در بازار کار با آموزش های آکادمی مهندسی

 در ادامه این مراسم  علیرضا امیدوار، مدیر توسعه مشارکت های اجتماعی سامسونگ با اشاره به المپیاد تکنسین های ایران گفت: این المپیاد با ابتکار شرکت سامسونگ و همیاری سازمان فنی و حرفه ای کشور و مرکز تربیت مربی و پژوهش های فنی و حرفه ای برگزار می شود.

امیدوار ادامه داد: این مسابقات با پشتیبانی مستمرسازمان فنی و حرفه ای و شرکت سامسونگ به نتیجه رسیده ،فضایی مناسب به وجود می‌آورد تا تکسنین‌ها  و متخصصان با گرایش های مختلف بتوانند به صورت رایگاه به رقابتی سالم بپردازند و مهارت‌های خود را بسنجند و به این ترتیب، تکنیسین‌های فنی و حرفه ای کشور بتوانند قابلیت های بالقوه خود را به ظهور برسانند.متقاضیان برای شرکت در مسابقه می توانند به پایگاه اینترنتی www.techolympiad.ir مراجعه کنند. 

مدیر توسعه مشارکت های اجتماعی سامسونگ گفت: این المپیاد بخشی از کمپین کودکان امید از مجموعه پروژه های مشارکت اجتماعی سامسونگ است. در راستای فعالیت های این کمپین شرکت سامسونگ با همکاری فنی و حرفه ای آکادمی مهندسی سامسونگ را در دی ماه 93 در میدان بهمن تهران افتتاح کرد که تا کنون 600 نفر در رشته های مختلف در آن آموزش دیده و فارغ التحصیل شده اند و جذب بازار کار شده اند.

 انتهای پیام/

No votes yet.
Please wait...
تاریخ انتشار مطلب:2015/11/10 - 12:41

*

code


موج پرس موج پرس موج پرس موج پرس